25 marca 2022

#PIUdlaUkrainy – ruszamy ze zbiórką na pomoc ukraińskim szpitalom

Autor: Jan Grzegorz Prądzyński

Najskuteczniejsza pomoc to taka, która odpowiada na faktyczne potrzeby i przychodzi w najtrudniejszych momentach. Ukraina walczy z rosyjską inwazją już od miesiąca. Nie ustawajmy w pomocy. Teraz jest czas, by pokazać siłę naszego wsparcia. #PIUdlaUkrainy

Pracujemy w szczególnej branży, w której empatia i pomaganie to elementy misji. Pandemia, a teraz wojna w Ukrainie sprawiły, że w naszej pracy nie możemy koncentrować się wyłącznie na działalności ubezpieczeniowej. Niesiemy pomoc szerzej, staramy się robić znacznie więcej. Każdy z nas – pracowników branży ubezpieczeń.

Pomoc branży

Dziś pomocy potrzebują Ukraińcy i to do nich kierujemy nasze działania. Zbieramy żywność, ubrania, remontujemy mieszkania, przewozimy ludzi z granicy, organizujemy kursy językowe, pomagamy znaleźć pracę, wspieramy misje humanitarne. Pomagamy indywidualnie i instytucjonalnie. Wobec tego, co dzieje się w Ukrainie nikt nie jest obojętny. Wiemy jednak, że potrzeby są bardzo duże.

#PIUdlaUkrainy – Pomoc ukraińskim szpitalom

Dlatego chcemy wzmocnić naszą pomoc. Skontaktowaliśmy się z ukraińskimi szpitalami. Uznaliśmy, że odpowiedź na konkretne potrzeby ukraińskich placówek medycznych będzie istotnym działaniem. Wiemy więc, czego dokładnie brakuje. Mamy listę potrzebnego sprzętu – strzykawek, opatrunków, wenflonów, worków na krew. To sprzęt, który ratuje życie.

Pierwszy transport materiałów medycznych zakupionych przez PIU dotarł do Ukrainy 23 marca. Zawieźliśmy go sami naszym transportem. Potrzebne są jednak kolejne wysyłki – bo potrzeby sprzętowe ukraińskich szpitali po miesiącu wojny są duże. By je wysłać, uruchamiamy zbiórkę. Dzięki niej sfinansujemy kolejne zakupy sprzętu i dowieziemy go do kolejnych szpitali.

Zachęcamy Was do wsparcia zbiórki. Każda złotówka się liczy. Każda złotówka to wymierna pomoc.

PIU dla Ukrainy