Seminaria PIU – jesienna ofensywa wartościowej wiedzy dla zakładów

Autor: Rafał Socha

Jesienna ofensywa seminaryjna, czyli wszystko, co chcecie wiedzieć o seminariach Polskiej Izby Ubezpieczeń, ale wstydziliście się zapytać.

Seminaria PIU 

Organizacja seminariów i docieranie tym samym z wiedzą do pracowników zakładów ubezpieczeń to jeden z ważniejszych statutowych obowiązków Izby. Rocznie takich wydarzeń jest kilkadziesiąt. Końcówkę roku tradycyjnie poświęcamy seminariom podatkowym i rachunkowym. Zazwyczaj w ich organizacji wspierają nas firmy audytorskie i kancelarie prawne. Współpracujemy z firmami z wielkiej czwórki, Deloitte czy KPMG, DLA Piper oraz z uczelniami. Tematyka spotkań jest więc różnorodna, a wsparcie merytoryczne mocne. Z takiego wsparcia korzystamy w ramach podkomisji audytu i kontroli wewnętrznej PIU.

Audytowe, podatkowe, rachunkowe

I tak w ostatnich dniach odbyło się kilka seminariów, na których gościliśmy 440 osób. Było to seminarium podatkowe, na którym między innymi rozmawialiśmy o podatku VAT, białej liście oraz MDR.  Odbyło się również seminarium rachunkowe, na którym omawialiśmy Solvency II oraz MSSF 17. Trzecie duże seminarium – to audyt. Tu formuła spotkania była nieco inna, odbył się warsztat pisania raportów audytowych.

Oto pełna lista spotkań z listopada i grudnia. Ponad 600 osób uczestniczyło w seminariach:

Ze wszystkich dużych spotkań udostępniamy prezentacje – jeśli jeszcze ich nie pobraliście, zapraszamy na stronę PIU.

Seminaria PIU: warto śledzić naszą stronę!

Informacje o wszystkich spotkaniach dostajecie w korespondencji z PIU. Warto też śledzić naszą stronę. Miejsca rozchodzą się błyskawicznie, więc w kolejnym, nadchodzącym roku, śledźcie wszystko na bieżąco. 95% miejsc na seminarium audytowe w tym roku zostało wyczerpanych w ciągu 24h od chwili przekazania informacji o nim!

A już wkrótce:

  • Szkolenie z odpowiedzialności członków władz (12.12.br.)
  • Konferencja Zastosowanie Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF) do opisu krzywdy na podstawie aktualnego orzecznictwa sądowego (16.12.br)

Stay tuned!