15 stycznia 2019

PPK – w sumie się opłaca

Autor: Agnieszka Durska

PPK wystartowało, przed nami dużo pracy. PFR powołał Radę Konsultacyjną, ruszył portal. PPK – w sumie się opłaca – to hasło będzie nam teraz towarzyszyło. Od naszej codziennej pracy i od tego, jak mówimy o PPK zależy bardzo wiele. Ubezpieczyciele pełnią w programie szczególną rolę.

Rada konsultacyjna ds. PPK

7 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Rady Konsultacyjnej ds. Pracowniczych Planów Kapitałowych. W jej skład wszedł Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU. Rada będzie konsultantem PFR w kwestii wdrażania PPK, w szczególności edukacji pracodawców i pracowników na temat korzyści płynących z programu. Zadaniem Rady jest także ocena wszelkich innych aspektów PPK oraz zgłaszanie własnych propozycji i uwag co do funkcjonowania programu. To ważny organ, w którym pracujemy nad powodzeniem projektu. Jednak dla sukcesu PPK największe znaczenie mają nasze codzienne, systematyczne działania.

Ubezpieczyciele w PPK

Ubezpieczyciele pełnią szczególną rolę w PPK. Nasze zasoby oraz przez lata wypracowane kontakty są tu niezwykle cennym kapitałem i narzędziem, które pozwoli dotrzeć do pracodawców i pracowników bardzo szeroko. Izba już od kilku miesięcy angażuje się w komunikację PPK, sami przygotowaliśmy wiele materiałów, które służą promocji programu wśród pracowników.

Zajrzyjcie koniecznie na nasz blog poradnikowy www.nawypadekgdy.pl:

https://nawypadekgdy.pl/2018/10/08/pracownicze-plany-kapitalowe-ppk-jak-je-oceniamy/

Doskonałym źródłem wszystkich informacji jest portal mojeppk.pl – zaglądajcie tam koniecznie, znajdziecie tam wszystkie materiały do pobrania – będzie więc łatwiej się nimi dzielić i wykorzystywać je jako wsparcie w komunikacji.

PPK – w sumie się opłaca: dobra komunikacja warunkiem powszechności

Takich materiałów w ciągu najbliższego roku przygotujemy jeszcze wiele – pojawią się teksty, poradniki. W komunikację angażują się poszczególni ubezpieczyciele, prowadzą szkolenia dla pracodawców. Od tego, jak mówimy o PPK zależy, ile osób do niego przystąpi. Powszechność to klucz do powodzenia całego programu. Jednak bez dobrego zrozumienia założeń PPK, jego korzyści oraz idei oszczędzania na emeryturę nie da się jej osiągnąć.

Podczas Kongresu 590 w Rzeszowie oraz w Krakowie na Open Eyes Economic Summit pod koniec ubiegłego roku mieliśmy okazję zapytać ekspertów o korzyści dla pracowników i pracodawców z PPK. Obejrzyjcie koniecznie nasz reportaż, te argumenty warto znać.