16 kwietnia 2020

Koronawirus a praca – oto porady, które mogą pomóc dostosować biuro ubezpieczeń do wymogów sanitarnych

Autor: Agnieszka Durska

Póki co pracujemy zdalnie, ale za jakiś czas wszyscy wrócimy do pracy – do naszych biur. Jak się do tego przygotować? Na co zwracać uwagę? Jak do biura najlepiej dojechać? Poprosiliśmy autorów bloga popularnonaukowego Crazy Nauka o odpowiedzi na Wasze pytania, które zadaliście w grupach Ubezpieczeniowe know how i Obiektywne Forum Agentów na Facebooku.

Szum informacyjny

To tylko niektóre kwestie, które nurtują nas wszystkich. Nic dziwnego – informacji wszędzie jest sporo, nie wszystkie pochodzą z pewnych źródeł, nie zawsze mamy czas, by te źródła za każdym razem weryfikować. Poprosiliśmy więc tych, którzy od dawna zajmują się tropieniem fake newsów, by przygotowali dla nas rzetelne odpowiedzi. Crazy Nauce można zaufać.

Koronawirus a praca – jak przygotować biuro?

A jak przygotować się do powrotu do biura? Przede wszystkim, słuchając zaleceń i ograniczając ryzyko. Jeśli jeszcze są obostrzenia, nie spieszmy się, pracujmy w domach, bezpiecznie – warto korzystać ze zdalnych rozwiazań i namawiać klientów, by z takiej formy kontaktu też korzystali jak najczęściej.

Do biura, jak już będzie można, lepiej dojechać własnym samochodem, rowerem lub pójść spacerem. Komunikacji miejskiej nie ufajmy jeszcze w 100 procentach. Pamiętajmy o maseczkach. Musimy się nauczyć z nich prawidłowo korzystać – nie dotykamy ich! A jeśli to zrobimy niechcący, koniecznie umyjmy i zdezynfekujmy ręce. O myciu rąk też nie zapominajmy. Koniecznie róbmy to często i bardzo dokładnie. Rękawiczki, zwłaszcza, gdy zbyt długo je nosimy, nie są żadną ochroną. Powinniśmy je wymieniać każdorazowo np. po wyjściu klienta.

Obejrzyjcie koniecznie!

Koronawirus a praca – pleksi, dezynfekcja i papierowe dokumenty

Pleksi i rozsunięcie stanowisk w biurze to dobry pomysł, ale równie ważne jest dezynfekowanie powierzchni. Nie bagatelizujmy tego! Z papierowych dokumentów na jakiś czas jeszcze po zdjęciu aktualnych restrykcji warto rezygnować – mogą być „siedliskiem” wirusa, zwłaszcza, gdybyśmy dostali je od osoby bezobjawowo chorej.

Czy inny model walki z wirusem mógłby się u nas sprawdzić?

I wreszcie, niektórzy z nas z pewną zazdrością patrzą w kierunku Szwecji. Tam ludzie mogą funkcjonować prawie normalnie. Tak, ale Crazy Nauka zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię – jeszcze nie możemy oceniać szwedzkiego eksperymentu! Jeszcze nie wiadomo, który model walki z pandemią okaże się najskuteczniejszy.

W materiale znajdziecie też wskazówki, gdzie szukać rzetelnych informacji na przyszłość.

A wskazówki dla klientów, jak kupić zdalnie ubezpieczenia publikujemy na blogu Na wypadek gdy.