Warsztaty specjalistyczne dla policji dotyczące zwalczania przestępczości ubezpieczeniowej

Ponad 50 funkcjonariuszy uczestniczyło w specjalistycznych warsztatach, które zorganizowano pod patronatem Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji przez Komisję ds. Przeciwdziałania Przestępczości Ubezpieczeniowej PIU. Warsztaty, które odbyły się 27 października, były kolejnym spotkaniem z tego cyklu. Pierwsze, pilotażowe szkolenie miało miejsce 22 czerwca br.

Celem szkoleń jest skuteczne dotarcie z wiedzą na temat przestępczości ubezpieczeniowej do jak największej liczby funkcjonariuszy, a także zwiększenie efektywności działań policji, w związku z intensywnymi zmianami, jakie zachodzą w obszarze przestępczości.

Program poszerza wiedzę teoretyczną z zakresu ubezpieczeń, a także rodzajów, form i kwalifikacji prawnej przestępczości ubezpieczeniowej, a przede wszystkim zasad i możliwości współpracy z zakładami ubezpieczeń oraz taktyki zwalczania przestępczości ubezpieczeniowej. Na szkolenie kierowani są funkcjonariusze zajmujący się bezpośrednio zwalczaniem przestępczości ubezpieczeniowej we wskazanych jednostkach policji.

Polska Izba Ubezpieczeń serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w realizację programu szkolenia oraz Komendzie Głównej Policji za umożliwienie organizacji seminarium. Link do komunikatu prasowego zamieszczonego na stronie KSP:

http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/44117,Warsztaty-specjalistyczne-dla-Policji.html