25 czerwca: szkolenie dla funkcjonariuszy Policji specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości ubezpieczeniowej

25 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy Policji specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości ubezpieczeniowej.

Organizatorem szkolenia była Komisja ds. przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej Polskiej Izby Ubezpieczeń, działająca we współpracy z Biurem Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Komendy Głównej Policji.

Celem szkolenia była wymiana praktycznych doświadczeń na temat współczesnych form przestępczości ubezpieczeniowej.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy uczestników powitała Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Małgorzata Jorka. W imieniu rynku ubezpieczeń wydarzenie otworzyła Agnieszka Dąbrowska, manager Zespołu ds. prowadzenia działalności ubezpieczeniowej oraz sekretarz Komisji ds. przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej PIU.

Szkolenie poprowadzili Agnieszka Dąbrowska (PIU), Piotr Raubo (Przewodniczący Komisji ds. przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej PIU) oraz reprezentanci Grupy ekspertów ds. szkoleń: Piotr Grzęda, Aleksander Malinowski i Zbigniew Dorosz. Doświadczenia Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w walce z przestępczością ubezpieczeniową omówił Szczepan Zdybowicz. Wśród prelegentów był również wykładowca akademicki Piotr Majewski (Uniwersytet WSB Merito w Toruniu).

Podobne szkolenia odbyły się już w tym roku innych Komendach Wojewódzkich Policji. To wydarzenie jednak było wyjątkowe, ponieważ uczestniczyło w nim ponad 100 osób, w tym poza funkcjonariuszami Policji, byli obecni również przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy.