Rynek ubezpieczeń zdrowotnych po II kw. 2015 r.

W I półroczu 2015 r. wydaliśmy na prywatne ubezpieczenia zdrowotne 237 mln zł, o 23 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń.
Liczba ubezpieczonych osób wzrosła w I półroczu 2015 r. o 40 proc., do ponad 1,3 mln. Szczególnie zauważalny jest przyrost liczby ubezpieczonych w segmencie polis indywidualnych. Wyniósł on ponad 80 proc., co oznacza, że 218 tys. osób posiada w Polsce indywidualne prywatne ubezpieczenie zdrowotne. – Wzrost liczby umów indywidualnych to kontynuacja tendencji, na którą zwracaliśmy uwagę już po I kw. 2015 r. Wielu klientów poszerza swoje dotychczasowe umowy ubezpieczenia na życie np. o polisy lekowe. Stąd lawinowy wzrost liczby nowo zawartych umów  – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

Segment prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, choć rozwija się szybko, pozostaje niszą polskiego rynku ubezpieczeniowego, którego wartość mierzona przypisem składki, przekroczyła po II kw. 2015 r. 28 mld zł.

Komunikat w formacie pdf