Robert Lidke Dziennikarzem Ubezpieczeniowym Roku

Robert Lidke został tegorocznym „Dziennikarzem Ubezpieczeniowym Roku”. W VIII edycji Konkursu Dziennikarskiego, zarząd PIU postanowił nagrodzić jego audycje, publikowane na antenie I Programu Polskiego Radia oraz w telewizji TV Biznes, za ciekawy i profesjonalny sposób prezentacji aktualnych problemów ubezpieczeniowych.

Nagrodę w kategorii “Debiut Roku”, zarząd PIU przyznał Sylwii Wedziuk za teksty opublikowane w “Miesięczniku Ubezpieczeniowym”. Prace te wyróżniono przede wszystkim za czytelność przekazu i świadomy dobór aktualnych tematów.

Zarząd PIU postanowił też uhonorować tytułem Redakcji Roku dziennik „Rzeczpospolita” za regularne podnoszenie na swoich łamach tematów ubezpieczeniowych oraz ich wysoki poziom i walory edukacyjne.

W tym roku wyjątkowo w konkursie przyznano dwie nagrody pozaregulaminowe. Wyróżniono nimi Zuzannę Redę za teksty opublikowane na łamach „Rzeczpospolitej” oraz Mariusza Gawrychowskiego za teksty opublikowane na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”. Zarząd PIU podkreślił, że zainteresowanie się obu tych osób tematyką ubezpieczeniową, zaowocowało przystępnymi, ciekawymi i wysoce merytorycznymi publikacjami.