PIU zaprasza do biegania w Półmaratonie Warszawskim 2010

Polska Izba Ubezpieczeń zacieśnia współpracę z Fundacją Maratonu Warszawskiego. To odpowiedź samorządu na zainteresowanie pracowników zakładów ubezpieczeń pasjonujących się bieganiem.

W tegorocznej, 5. edycji Carrefour Półmaratonu Warszawskiego stworzona została nowa kategoria – „Ubezpieczeniowcy”. Dzięki temu pracownicy zakładów ubezpieczeń będą mogli ubiegać się w niej o ufundowane specjalnie dla nich nagrody – PIU Insurance Cup, zarówno w biegu indywidualnym, jak i sztafetach  W dotychczasowych edycjach ubezpieczeniowi biegacze nie mieli takiej możliwości. W tym roku ubezpieczyciele będą mogli startować w swojej kategorii zarówno półmaratonie, jak i jesiennym maratonie warszawskim,

Zawody odbędą się 27 i 28 marca br. (sobota i niedziela) w Warszawie. Start i meta umiejscowione będą w okolicy placu Zamkowego. Pierwszego dnia rozegrane zostaną biegi sztafetowe, zaś drugiego – bieg indywidualny.

  • w sobotę, 27 marca przeprowadzone zostaną drużynowe zawody sztafetowe 5×5 czyli każdy z zawodników 5 – cio osobowej drużyny przebiega dystans 5 km.
  • w niedzielę, 28 marca odbędzie się bieg główny, czyli Półmaraton Warszawski, dystans 21,0975 km.

W biegu sztafet 3 najlepsze zespoły ubezpieczeniowe otrzymają nagrody PIU Runnig Cup 2009 ufundowane przez Generali. Także w biegu głównym 3 najlepszym startującym pracownikom zakładów ubezpieczeń przyznane zostaną nagrody.

Zachęcamy do udziału zarówno drużyny firmowe ubezpieczycieli, jak również tych ubezpieczeniowych biegaczy, którzy chcieliby wystartować w drużynie mieszanej „PIU Insurance Team”. Jest to propozycja szczególnie adresowana do tych, którym nie uda się zebrać pełnego 5-osobowego składu drużyny sztafetowej.

Koordynowaniem drużyn łączonych zajmuje się p. Rafał Kałęcki z Generali (rafal.kalecki@generali.pl), wielokrotny uczestnik Maratonu Warszawskiego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach naszego biegania firmy przyjazne bieganiu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej. Pieniądze uzyskane z akcji będą przeznaczone m.in. na program Młoda i Zdrowa, w ramach, którego młodzież w całej Polsce może uczestniczyć w spotkaniach poświęconych profilaktyce raka.

Więcej informacji organizacyjnych oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie: http://www.polmaratonwarszawski.pl