PIU Running Cup 2009 podczas Maratonu Warszawskiego – Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza do biegania

W tegorocznej 31. edycji Maratonu Warszawskiego startujący przedstawiciele zakładów ubezpieczeń będą mogli ubiegać się o nagrodę PIU Runnig Cup 2009. Ubezpieczyciele będą mogli wystawiać swoje 6-osobowe ekipy w biegu sztafetowym, w ramach programu Firma Przyjazna Bieganiu, corocznie rozgrywanego w przeddzień biegu głównego, czyli Maratonu Warszawskiego. W tym roku sztafety odbywać się będą w sobotę 26 września, natomiast bieg główny – w niedzielę, 27 września. Celem imprezy jest nie tylko propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również wsparcie akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Maraton Warszawski”.

Po raz 31. głównymi ulicami stolicy pobiegną uczestnicy Maratonu Warszawskiego, najliczniejszego polskiego biegu na tym dystansie. Trasa poprowadzi przez Śródmieście, Powiśle, Żoliborz i Pragę. W niedzielę, 27 września na starcie stanąć ma około 4 tysięcy biegaczy. Dzień wcześniej, w ramach programu Firma Przyjazna Bieganiu odbędą się zawody drużyn sztafetowych pokonujacych dystans maratonu – czyli łącznie 42,195 km (5+10+5+10+5+7,195 km).

PIU w tym roku po raz pierwszy angażuje się w promocję tego prestiżowego wydarzenia sportowego. W czerwcu Izba zorganizowała pierwszy turniej piłki nożnej ubezpieczycieli PIU Cup 2009. Obecnie w ramach imprez Fundacji „Maraton Warszawski” pracownicy zakładów ubezpieczeń będą mogli ubiegać się o nagrody PIU Runnig Cup 2009 w konkurencji sztafet. Trzy najlepsze zespoły ubezpieczeniowe otrzymają nagrody PIU Runnig Cup 2009. Do udziału w imprezie Izbę przekonało Generali – inicjator wcześniejszych biegowych zmagań ubezpieczeniowych, którego pracownicy już po raz 4 biorą udział w imprezach Fundacji.

Do biegu sztafetowego będą mogły zgłaszać się 6-osobowe zespoły reprezentujące dany zakład ubezpieczeń. Rejestrować się powinny poprzez stronę internetową Maratonu Warszawskiego www.ekiden.pl oraz – co bardzo ważne! – równolegle wysyłając informację na adres: izba@piu.org.pl, w temacie maila pisząc „Sztafeta”.

Zachęcamy do udziału zarówno drużyny firmowe ubezpieczycieli, jak również tychubezpieczeniowych biegaczy, którzy chcieliby wystartować – jak w latach ubiegłych – w drużynie mieszanej „PIU Insurance Team”. Jest to propozycja szczególnie adresowana do tych, którym z jakichś względów nie uda się zebrać pełnego 6-osobowego składu drużyny, lub chętnych jest więcej niż xkrotność 6 osób. Uwaga – w sztafecie obowiązuje limit 200 drużyn, który szybko się wypełnia. Dlatego prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do startu.

Koordynowaniem drużyn łączonych zajmuje się p. Rafał Kałęcki z Generali (rafal.kalecki@generali.pl), wielokrotny uczestnik Maratonu Warszawskiego. Nagrody w konkurencji sztafet zostaną wręczone zaraz po zakończeniu biegowej rywalizacji, w sobotę 26 września.

Zachęcamy również wszystkich do startu w biegu głównym – 31. Maratonie Warszawskim. W tym roku limit czasu na pokonanie tego dystansu został wydłużony aż do 8 godzin, co na pewno ułatwia zadanie tym, którzy nie są pewni swoich możliwości i umiejętności.

Także startujący w biegu głównym, aby móc ubiegać się o nagrody PIU Runnig Cup 2009 oprócz rejestracji poprzez stronę Maratonu Warszawskiego www.maraton2009.pl, powinni wysłać informację na adres: izba@piu.org.pl, w temacie maila pisząc „Bieg główny”. Sponsorem nagród jest grupa Generali, inicjator wcześniejszych biegowych zmagań ubezpieczeniowych.

Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału – zarówno samych zawodników, jak i kibiców, zwłaszcza, że frekwencja w tym roku zapowiada się bardzo imponująco!

Patronat nad akcją objął „Dziennik Ubezpieczeniowy”.

Informacja w wersji PDF.