PIU nagradza i zaprasza do kolejnych edycji konkursów

Na specjalnym uroczystym spotkaniu wręczone zostały nagrody Polskiej Izby Ubezpieczeń w konkursie im. Leona Kozickiego na najlepsze prace magisterskie oraz w konkursie dla środowiska dziennikarskiego.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Lubomirskich, siedzibie Business Centre Club. Gościem specjalnym wieczoru był Prof. Jerzy Bralczyk, który wygłosił wykład nt. języka w ubezpieczeniach, w którym w humorystyczny sposób szczególne znaczenie przypisał słowu „ubezpieczenie”.

W konkursie im. Leona Kozickiego za najlepsze prace magisterskie, Zarząd PIU na wniosek Komitetu Opiniującego przyznał nagrodę główną Joannie Zawarskiej za pracę pt.: „Wybrane źródła odpowiedzialności cywilnej członków organów spółek kapitałowych i dostępne rozwiązania ubezpieczeniowe” napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Jerzego Handschke w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Praca wyróżniona została za wartość merytoryczną, poznawczą, a także oryginalne ujęcie tematu. Drugie miejsce przyznano Januszowi Wozowczykowi za pracę pt.: „Teoria ruiny a standardowa analiza finansowa jako alternatywne metody oceny sytuacji finansowej ubezpieczyciela” napisaną także w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. dr hab. Jerzego Handschke. Trzecie miejsce przyznano Grzegorzowi Dudczakowi za pracę pt.: „System Zielonej Karty i System IV Dyrektywy Komunikacyjnej, jako komplementarne narzędzia ochrony poszkodowanych w transgranicznych wypadkach komunikacyjnych”. Promotorem tej pracy jest dr Marcin Orlicki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W konkursie dla środowiska dziennikarskiego tytuł Dziennikarza Ubezpieczeniowego Roku otrzymał już po raz drugi Marcin Jaworski, dziennikarz “Gazety Prawnej”, (obecnie “Dziennik Gazeta Prawna”).

Nagrodę za tekst roku przyznano Aleksandrze Kurowskiej z “Parkietu”, natomiast nagrodę za debiut otrzymuje Marta Kasperek z “Miesięcznika Ubezpieczeniowego”.

Fotoreportaż z tego wydarzenia można obejrzeć w Galeriach zdjęć.

Serdecznie zapraszamy magistrantów oraz dziennikarzy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.