Konkursy PIU 2013 rozstrzygnięte

Regina Skibińska otrzymała tytuł Dziennikarza Roku w X edycji Konkursu Polskiej Izby Ubezpieczeń dla środowiska dziennikarskiego. Zarząd PIU przyznał ten tytuł za teksty opublikowane w dzienniku „Rzeczpospolita”. Z kolei pierwszą nagrodę w Konkursie PIU im. Leona Kozickiego na najlepsze prace dyplomowe otrzymała Agnieszka Zajfert z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW za pracę pt. „System bonus-malus a wiek kierowcy w kalkulacji składki w ubezpieczeniach autocasco w Polsce”. Promotorem pracy był prof. UW dr hab. Wojciech Otto.

Drugie miejsce w Konkursie im. Leona Kozickiego zajął Daniel Sobiecki ze Szkoły Głównej Handlowej za pracę pt. „Modelowanie składki za ubezpieczenie komunikacyjne OC”. Promotorem pracy była prof. dr hab. Maria Podgórska. Trzecie miejsce przypadło Wawrzyńcowi Gilewskiemu z Wydziału Prawa i Administracji UW za pracę dyplomową pt. „Aktualne problemy w zakresie detalicznych usług pośrednictwa ubezpieczeniowego na tle zmiany stanu prawnego”. Promotorem pracy była dr hab. Magdalena Szczepańska.

W konkursie dziennikarskim PIU, jak co roku prócz nagrody głównej przyznano jeszcze dwa wyróżnienia. Wyróżnienie za Ubezpieczeniowy Tekst Roku otrzymała Agnieszka Jasińska z „Dziennika Łódzkiego”. Zarząd PIU przyznał wyróżnienie za poświęcony przestępczości ubezpieczeniowej tekst pt. „Umarła cztery razy, by wyłudzić pieniądze z odszkodowania”.
Nagrodę za Ubezpieczeniowy Debiut Roku otrzymał Jakub Wołosowski za teksty opublikowane w „Wirtualnej Polsce”. 
Zarząd PIU gratuluje wyróżnionym, dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych konkursach i zaprasza do przyszłorocznych edycji.