Już osiem zakładów ubezpieczeń stosuje BLS

Gothaer jest kolejnym zakładem ubezpieczeń stosującym system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) w ramach komunikacyjnego ubezpieczenia OC. Od 31 października br. stosuje go łącznie osiem zakładów ubezpieczeń, co stanowi ok. 68 proc. rynku ubezpieczeń komunikacyjnych OC.

Już od 7 miesięcy system BLS oferują kierowcom: Concordia Ubezpieczenia, Ergo Hestia, PZU, UNIQA, Warta, a od 1 lipca br. także w Aviva oraz Liberty Ubezpieczenia. 31 października grono ubezpieczycieli oferujących system BLS  poszerzyło się o Gothaer, którego klienci również mogą korzystać z rewolucyjnego systemu likwidacji. Dzięki niemu, poszkodowany w zdarzeniu drogowym może je zgłosić do swojego ubezpieczyciela, który zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z wypłatą odszkodowania. W klasycznym systemie likwidacji szkód, należy w takich sytuacjach kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Od początku kwietnia do dziś, w rynkowym systemie BLS zlikwidowano ponad 20 tys. szkód.

– Z miesiąca na miesiąc widzimy jak rośnie popularność systemu BLS. Dzięki kampanii informacyjnej PIU oraz poszczególnych zakładów ubezpieczeń, coraz więcej klientów wie o funkcjonowaniu BLS oraz o korzyściach jakie ten system dla nich niesie. Już teraz większość rynku oferuje to rozwiązanie, chcąc jakością utrzymać klientów i zachęcić nowych do swojej oferty. Liczę, że również pozostałe zakłady ubezpieczeń wprowadzą system BLS, tym samym ułatwiając życie wszystkim poszkodowanym w zdarzeniach drogowych –  mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU.