Dzień Przedsiębiorczości w PIU

17 kwietnia br. uczniowie ze szkoły ponadgimnazjalej i technikum odbyli kilkugodzinne praktyki w Polskiej Izbie Ubezpieczeń w ramach projektu “Dzień Przedsiębiorczości”.
W czasie spotkań i rozmów z przedstawicielami PIU uczniowie zapoznali się z organizacją samorządu ubezpieczeniowego i zakresem działań poszczególnych działów Izby i komisji. Młodzi ludzie dowiedzieli się jak funkcjonuje rynek ubezpieczeniowy, poznali jego wielopłaszczyznowy charakter i wpływ na codzienne życie.
Cieszymy się przede wszystkim z tego, że jedna z uczestniczek programu, która odbywała go w Izbie drugi rok z rzędu, postanowiła rozwijać się w ubezpieczeniach. Jak widać, takie spotkania i akcje nie idą na marne. Młodzież, poznając specyfikę branży i pracy, może w łatwiejszy sposób wyobrazić sobie swoje w nich miejsce.
“Dzień Przedsiębiorczości” został zorganizowany w Polsce po raz dziesiąty przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP. Jego ideą jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi, a także stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.