6. Półmaraton Warszawski – nowy rekord trasy!

27 marca odbył się Półmaraton Warszawski. Patronat nad imprezą objęła Polska Izba Ubezpieczeń.
    Imprezę pod wieloma względami można uznać za rekordową. Najbardziej widoczna była rekordowa frekwencja – na linii startu stanęło 4725 zawodników. Dopisali także warszawscy kibice, którzy wspierali biegaczy na całej długości trasy.

Równo o godzinie 10.00 zawodnicy wystartowali. Do siódmego kilometra w czołówce prowadziła liczna grupa Kenijczyków. Na ósmym kilometrze Sammy Kiden Korir rywali pozostawił w tyle i utrzymał prowadzanie do końca biegu, uzyskując czas 01:01:18, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. W klasyfikacji mężczyzn drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio: Peter Kariuki Wanjiru (Kenia) z czasem 1:02:17 i Marcin Chabowski (1:02:27).

Po dotarciu na metę Marcina Chabowskiego wszyscy w napięciu wyczekiwali finiszu pierwszej z kobiet. Duże szanse na zwycięstwo miała debiutantka na dystansie 21,0975 km – Katarzyna Kowalska. Polska zawodniczka nie zawiodła i ukończyła bieg z rewelacyjnym czasem 01:11:27. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Kenijki: Rebaby Cherono Koech (01:11.53) oraz Beatrice Jepkorir Rutto (1:12:32).

Amatorzy także poradzili sobie doskonale. Bieg ukończyło 4700 zawodników, a ostatni na mecie biegacz uzyskał przyzwoity czas 03:16:30. Coraz bardziej popularne staje się także bieganie charytatywne. W niedzielnym biegu dla Fundacji SYNAPSIS, która prowadzi systematyczną diagnozę dzieci z autyzmem przed drugim rokiem życia, pobiegł dziennikarz Łukasz Grass. Ukończył bieg z wynikiem 01:33:38. Udział w biegu wziął także aktor Bartłomiej Topa, dla którego dystans półmaratonu był częścią przygotowania do charytatywnego udziału w triathlonie.

Liczby mówią same za siebie, 4 725 zawodników na starcie 6. Półmaratonu Warszawskiego to idealny dowód na coraz większą popularność biegania! Teraz przygotowania do maratonu sztafet Accreo Ekiden. Do zobaczenia na trasie już 28-29 maja na Polu Mokotowskim!