Odznaczenia państwowe

Prezydent RP, Pan Bronisław Komorowski, odznaczył osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju rynku ubezpieczeń w Polsce.

 

Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali:

Pan Paweł Dangel
Pan Jan Rościszewski
Pan Piotr Śliwicki

Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali:

Pani Beata Balas-Noszczyk
Pan Ryszard Bociong
Pan Andrzej Klesyk

Prezydent RP przyznał też kilkudziesięciu przedstawicielom rynku ubezpieczeniowego Krzyże Zasługi. Złotymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali:

Pani Małgorzata Makulska
Pani Maria Płachta
Pan Stanisław Rorkowski
Pan Antoni Brański
Pan Marek Czerski
Pan Łukasz Kalinowski
Pan Dariusz Krzewina
Pan Marian Miziołek
Pan Marek Rundo
Pan Leszek Skop
Pani Agnieszka Smoleńska-Miciałkiewicz
Pani Ewa Stachura-Kruszewska
Pan Grzegorz Szatkowski

Srebrnymi Krzyżami Zasługi Odznaczeni zostali:

Pan Piotr Dzikiewicz
Pan Witold Jaworski
Pani Ewa Jezierewska
Pan Wacław Lewandowski
Pani Iwona Ochocka
Pan Rafał Stankiewicz
Pani Monika Woźniak-Makarska
Pan Wiesław Zaborowski

Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali:

Pan Andrzej Gładysz
Pan Maciej Jankowski
Pani Hanna Karczewska-Czysz
Pan Andrzej Kinal
Pan Zygmunt Kostkiewicz
Pan Jarosław Piątkowski
Pan Konrad Rojewski
Pan Adam Uszpolewicz
Pani Anna Włodarczyk-Moczkowska

W 2005 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski nadał ordery i odznaczenia zasłużonym przedstawicielom rynku ubezpieczeniowego.Ordery i odznaczenia otrzymali:

Jerzy Wysocki – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
Kazimierz Bisek – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Zdzisław Brodecki – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Jan Durajczyk – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Kazimierz Ortyński – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Maria Kuchlewska – Złoty Krzyż Zasługi
Mirosława Olszewska – Srebrny Krzyż Zasługi
Grzegorz Szatkowski – Srebrny Krzyż Zasługi
Mariusz Wichtowski – Srebrny Krzyż Zasługi

Odznaczenia państwowe z okazji X-lecia PIU w 2000 r. otrzymali:

Janusz Staniszewski – Krzyż Oficerski OOP
Stanisław Stawarz – Krzyż Oficerski OOP
Elżbieta Turkowska Tyrluk – Krzyż Kawalerski OOP
Andrzej Wojtyński – Krzyż Kawalerski OOP
Paweł Dangel – Złoty Krzyż Zasługi
Piotr Kaczanowski – Złoty Krzyż Zasługi
Eugeniusz Kowalewski – Złoty Krzyż Zasługi
Mirosław Kowalski – Złoty Krzyż Zasługi
Tomasz Mintoft-Czyż – Złoty Krzyż Zasługi
Jarosław Myjak – Złoty Krzyż Zasługi
Hanna Napiórkowska – Złoty Krzyż Zasługi
Piotr Śliwicki – Złoty Krzyż Zasługi
Ewa Stachura-Kruszewska – Srebrny Krzyż Zasługi
Paweł Sypniewski – Brązowy Krzyż Zasługi