Komisje oraz działające przy nich podkomisje i grupy ekspertów:

  1. Komisja ekonomiczno-finansowa
    Przewodniczący – Przemysław Dąbrowski
    Sekretarz – Piotr Wrzesiński
    więcej informacji >>

    • Podkomisja ds. Solvency II
      Przewodniczący – Robert Pusz
      Sekretarz – Jan Piątek
      więcej informacji >>
    • Podkomisja ds. opodatkowania działalności ubezpieczeniowej
      Przewodnicząca – Anna Kacprowska-Paluszek
      Sekretarz – Jan Piątek
      więcej informacji >>
    • Podkomisja rachunkowości i sprawozdawczości ubezpieczeniowej
      Przewodniczący Podkomisji – Jan Terlecki
      Sekretarz Podkomisji – Jan Piątek
      więcej informacji >>
    • Podkomisja ds. audytu i kontroli wewnętrznej
      Przewodnicząca – Monika Rosa
      Sekretarz – Rafał Socha
      więcej informacji >>
    • Grupa ekspertów ds. FATCA i CRS
      Przewodniczący –
      Sekretarz – Rafał Socha
      więcej informacji >>
    • Grupa ekspertów ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy
      Przewodniczący – Jakub Niedźwiedzki
      Sekretarz – Jan Piątek
      więcej informacji >>
  2. Komisja ds. PR
    Przewodnicząca – Aleksandra Leszczyńska
    Sekretarz – Marcin Tarczyński
    więcej informacji >>
  3. Komisja Zarządzania Informacją Ubezpieczeniową
    Przewodniczący – Wojciech Gruszecki
    Sekretarz – Mariusz Kuna
    więcej informacji >>

    • Grupa ekspertów ds. wdrożenia RODO
      Przewodniczący – Ambroży Wójcik
      Wiceprzewodnicząca – Kamila Niewęgłowska-Kennedy
      Sekretarz – Anna Kwiatkowska
      więcej informacji >>
    • Grupa ekspertów ds. wytycznych KNF dot. IT
      Przewodniczący – Wojciech Gruszecki
      Sekretarz – Mariusz Kuna
      więcej informacji >>
  4. Komisja ds. TUW-ów
    Przewodnicząca – Maria Kuchlewska
    Sekretarz – Waldemar Kowalski
    więcej informacji >>
  5. Komisja Ubezpieczeń na Życie
    Przewodniczący – Jarosław Bartkiewicz
    Sekretarz – Piotr Wrzesiński
    więcej informacji >>

    • Podkomisja ds. pośrednictwa ubezpieczeń na życie
      Przewodnicząca – Patrycja Duszeńko-Majchrowska
      Sekretarz – Piotr Wrzesiński
      więcej informacji >>
    • Grupa ekspertów ds. długoterminowego oszczędzania
      Przewodniczący – Paweł Pytel
      Sekretarz – Piotr Wrzesiński
      więcej informacji >>
    • Grupa ekspertów ds. PRIIPs
      Przewodniczący – Jerzy Kryk
      Sekretarz – Piotr Wrzesiński
      więcej informacji >>
  6. Komisja ds. przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej
    Przewodniczący – Tomasz Cichoń
    Sekretarz – Ewa Czapska
    więcej informacji >>

    • Podkomisja ds. przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej w ubezpieczeniach na życie
      Przewodniczący – Piotr Raubo
      Sekretarz – Ewa Czapska
      więcej informacji >>
  7. Komisja Ubezpieczeń Majątkowych
    Przewodniczący – Witold Janusz
    Sekretarz – Rafał Mańkowski
    więcej informacji >>

    • Podkomisja ubezpieczeń rolnych
      Przewodniczący Podkomisji – Andrzej Janc
      Sekretarz Podkomisji – Rafał Mańkowski
      więcej informacji >>
    • Podkomisja ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej
      Przewodniczący – Radosław Kamiński
      Sekretarz – Renata Orzechowska
      więcej informacji >>
    • Podkomisja reasekuracji
      Przewodniczący – Jacek Kugacz
      Sekretarz – Rafał Mańkowski
      więcej informacji >>
    • Podkomisja ds. ubezpieczeń finansowych
      Przewodnicząca – Joanna Domańska
      Sekretarz – Rafał Mańkowski
      więcej informacji >>
    • Podkomisja ds. ubezpieczeń należności
      Przewodniczący –
      Sekretarz – Rafał Mańkowski
      więcej informacji >>
    • Podkomisja ds. dystrybucji ubezpieczeń majątkowych
      Przewodniczący – Krzysztof Szypuła
      Sekretarz – Andrzej Kiciński
      więcej informacji >>
    • Grupa ekspertów ds. umowy o wzajemnym uznawaniu roszczeń regresowych w ubezpieczeniach majątkowych
      Przewodniczący – Artur Cieczkiewicz
      Sekretarz – Rafał Mańkowski
      więcej informacji >>
    • Grupa Inżynierów Ryzyka
      Przewodniczący –
      Sekretarz Podkomisji – Rafał Mańkowski
      więcej informacji >>
  8. Komisja Ubezpieczeń Komunikacyjnych
    Przewodniczący – Tomasz Piekarski
    Sekretarz – Monika Chłopik
    więcej informacji >>

    • Grupa ekspertów ds. CEPiK
      Przewodniczący – Tomasz Piekarski
      Sekretarz – Monika Chłopik
      więcej informacji >>
  9. Komisja Ubezpieczeń Zdrowotnych i Wypadkowych
    Przewodnicząca – Julita Czyżewska
    Sekretarz – Dorota M. Fal
    więcej informacji >>

    • Grupa ekspertów ds. pracowniczych ubezpieczeń zdrowotnych
      Przewodniczący – Sandip Godbole
      Sekretarz – Paulina Pyrko
      więcej informacji >>
    • Grupa ekspertów ds. standaryzacji szkód osobowych
      Przewodniczący Grupy – Jakub Jacewicz
      Sekretarz Grupy – Paulina Pyrko
      więcej informacji >>
    • Grupy ekspertów ds. procesów i procedur w likwidacji szkód komunikacyjnych
      Przewodniczący –
      Sekretarz – Łukasz Kulisiewicz
      więcej informacji >>
  10. Komisja ds. likwidacji szkód
    Przewodniczący – Rafał Stankiewicz
    Sekretarz – Łukasz Kulisiewicz
    więcej informacji >>
  11. Komisja prawno-legislacyjna
    Przewodnicząca – Ewa Jezierewska
    Sekretarz – Hanna Karwat-Ratajczak
    więcej informacji >>

Zespoły i grupy robocze:

  1. Zespół ds. bancassurance i sprzedaży affinity
    Przewodnicząca – Agnieszka Gocałek
    Sekretarz – Piotr Wrzesiński
    więcej informacji >>

    • Grupa ekspertów ds. opracowania rekomendacji dobrych praktyk w zakresie „przedłużonej gwarancji”
      Przewodnicząca – Agnieszka Gocałek
      Sekretarz – Piotr Wrzesiński
      więcej informacji >>
  2. Zespół ds. reklamacji i klientów
    Przewodnicząca –
    Sekretarz – Andrzej Kiciński
    więcej informacji >>
  3. Zespół ds. oddziałów
    Przewodniczący –
    Sekretarz – Marek Kurowski
    więcej informacji >>
  4. Zespół ds. ubezpieczeń ochrony prawnej
    Przewodniczący – Robert Szywalski
    Sekretarz – Renata Orzechowska
    więcej informacji >>
  5. Zespół ds. ubezpieczeń turystycznych
    Przewodnicząca – Beata Kalitowska
    Sekretarz – Renata Orzechowska
    więcej informacji >>
  6. Zespół ds. zarządzania ryzykiem katastrof naturalnych
    Przewodniczący – Piotr Lewiński
    Sekretarz – Rafał Mańkowski
    więcej informacji >>
  7. Zespół ds. digitalizacji procesów w sektorze ubezpieczeń
    Przewodniczący – Piotr Kułagowski
    Sekretarz – Mariusz Kuna
    więcej informacji >>
  8. Grupa robocza ds. doradztwa odszkodowawczego
    Przewodnicząca – Anna Grykin
    Sekretarz – Andrzej Kiciński
    więcej informacji >>
  9. Grupa robocza ds. ubezpieczeń NNW dzieci i młodzieży szkolnej
    Przewodnicząca – Katarzyna Bem
    Sekretarz – Paulina Pyrko
    więcej informacji >>