24 lutego 2010
/
Aktualności

Komisja Rewizyjna Polskiej Izby Ubezpieczeń przyjęła uchwałę potępiającą próby zmiany obecnej formuły funkcjonowania samorządu ubezpieczeniowego. Uchwała została przyjęta bez głosu sprzeciwu, poparło ją dziewięciu z jedenastu członków Komisji, jeden wstrzymał się od głosowania, a jeden był nieobecny.

Komisja Rewizyjna PIU wyraziła oburzenie i zdecydowany protest przeciwko próbie podważania obecnie obowiązującej prawnej formuły działalności ubezpieczeniowego samorządu gospodarczego bez wiedzy organów statutowych samorządu i konsultacji z reprezentatywną częścią rynku ubezpieczeniowego.

Komisja zdecydowanie opowiedziała się za utrzymaniem dotychczasowej formy prawnej samorządu ubezpieczeniowego, która w ocenie Komisji zapewnia integralność, reprezentatywność oraz spójność działania reprezentanta interesów zakładów ubezpieczeń jakim jest PIU.

Niemal dwa lata temu przez środowisko ubezpieczycieli przetoczyła się poważna i głęboka dyskusja nad formułą funkcjonowania ich samorządu, jego strukturą oraz charakterem członkostwa. Efektem tej dyskusji jest obecna postać i forma funkcjonowania PIU, która została przyjęta przez Walne Zgromadzenie Izby w 2008 r.  

W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń przekazał Uchwałę Komisji Rewizyjnej PIU Ministrowi Finansów.