Travel insurance

Po co ubezpieczenie

 

Nieprzewidziane i nagłe wydarzenia mogą zepsuć cały urlop. Podczas wakacji zdarzają się kradzieże, zniszczenie lub zgubienie bagażu, zniszczenie sprzętu turystycznego czy wreszcie nagłe choroby. Może też zdarzyć się tak, że w ostatniej chwili będziemy zmuszeni odwołać rezerwację hotelu lub bilet lotniczy. Od wszystkich tego typu wypadków chroni nas polisa turystyczna. Za niewielką cenę mamy gwarancję, że ubezpieczyciel zwróci nam koszty pomocy lekarskiej


Jak się ubezpieczać

 

Do wyboru mamy kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Polisę możemy kupić u pośrednika, jak również przez telefon i Internet. Sama transakcja zajmie nam kilka minut, ale pamiętajmy, że najpierw trzeba przeczytać dokładnie umowę. Ważne jest to przede wszystkim wtedy, gdy wybieramy się do kraju spoza Unii Europejskiej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości pytania możemy zadać konsultantowi towarzystwa. Dostępne na rynku ubezpieczenia możemy podzielić na indywidualne lub grupowe. To pierwsze powinniśmy wybrać, gdy podróżujemy samodzielnie. Za pomocą tych drugich ubezpieczymy nie tylko siebie, ale także rodzinę, z którą wybieramy się na wakacje. Składkę płaci się przeważnie jednorazowo.

 

W trakcie umowy

 

Pamiętajmy, że w przypadku zgłaszania szkody będziemy musieli podać numer polisy. Warto mieć więc ten numer zawsze zanotowany. Wiele zakładów wysyła za pomocą SMS na nasz telefon komórkowy potwierdzenie zawarcia polisy wraz z jej numerem. Wystarczy po prostu nie kasować tej wiadomości. Zanotujmy także numer na infolinię ubezpieczyciela. Mamy wtedy pewność, że wszelką pomoc uzyskamy od ręki.

 

Gdy dojdzie do zdarzenia

 

Szkodę możemy bez żadnego problemu zgłosić telefonicznie. Pamiętajmy, że duża część zakładów ubezpieczeń działających w Polsce to część dużych europejskich organizacji. Dlatego możemy mieć pewność, że pomoc otrzymamy niezależnie od tego, czy podróżujemy po kraju czy też jesteśmy zagranicą. Pamiętajmy także, by już przed wyjazdem dowiedzieć się, jaką procedurę zgłaszania szkody stosuje nasz ubezpieczyciel i jakich dokumentów będzie od nas wymagał.